comelsoft.com

Comel Soft Multimedia Online Forums

Пропусни

Лаптопа гасне след събуждане

Нещо специфично, което искате да споделите или попитате

Лаптопа гасне след събуждане

Мнениеот emo_bg » Пон Юли 09, 2012 11:24 am

Здравейте,
От около седмица, лаптопа ми започна да се държи доста странно.
Първо след като го оставих в режим sleep в офиса и се прибрах у нас, при събуждането си лаптопа се изключи - изключи се, все едно съм извадил захранването и батерията. Мина поне половин час преди да успея да го включа отново.
Пробвах всички видове начини, с батерия, без батерия, с включено захранване или само на батерия - всички възможни начини за които мога да се сетя.
Пуснах speed-fan за да видя дали случайно не прегрява, но температурите са си в нормата, процесора стига около 50 градуса, а видеокартата стои около 60 градуса, като максимума който видях да стига е 65.
В момента пиша от компютъра и докато работя на него, не се изключва или в много редки случаи се изключва, като преди да се изключи започва все едно да се подготвя да влиза в режим sleep но не минава в този режим а направо угасва. Сега като го оставя известно време /не съм засичал колко/ да не работя на него, като се върна в 90% от случаите го намирам изгасен напълно.
Ходих до един сервиз, момчетата там казаха, че най-вероятно чипсета се е отлепил, но не би ли трябвало ако се е отлепил да гасне по-често или нещо такова...
Има ли някакъв сигурен начин /тест или каквото и да е/ по който да се разбере дали наистина чипсета е проблема?
Мисля си също така, дали неможе да е проблем със захранването, имам предвид ако има някаква така наречена силова схема някъде вътре из лаптопа?
Ще съм ви благодарен ако сте имали някакъв подобен проблем и го споделите :)

Компютъра е toshiba qosmio f50-q551
CPU: T9400 2,53Ghz, 6MB cache
RAM: 4GB
VCard: NVidia GeForce 9600M GT
emo_bg

Назад към Други